دین وزندگی

اگر : هدفی برای زندگی دلی برا دوست داشتن وخدایی برای پرستش داری خوشبختی با آرزوی خوشبختی برای همه ی همکاران و دانش آموزان عزیزم

دین وزندگی

اگر : هدفی برای زندگی دلی برا دوست داشتن وخدایی برای پرستش داری خوشبختی با آرزوی خوشبختی برای همه ی همکاران و دانش آموزان عزیزم

الهى ! بحق خودت حضورم ده و از جمال آفتاب آفرینت نورم ده.
الهى ! راز دل را نهفتن دشوار است و گفتن دشوارتر.
الهى ! یا من یعفو عن الکثیر و یعطى الکثیر بالقلیل از زحمت کثرتم وارهان و رحمت وحدتم ده.
الهى ! سالیانى مى‏پنداشتم که ما حافظ دین توایم استغفرک اللهم در این لیلة الرغائب هزار و سیصد و نود فهمیدم که دین تو حافظ ما است احمدک اللهم.
الهى ! چگونه خاموش باشم که دل در جوش و خروش است و چگونه سخن گویم که خرد مدهوش و بیهوش است.
الهى ! ما همه بیچاره ایم و تنها تو چاره اى و ما همه هیچکاره ‏ایم و تنها تو کاره اى.
الهى ! از پاى تا فرقم در نور تو غرقم یا نور السموات و الارض انعمت فزد.
الهى ! شان این کلمه کوچک که به این علو و عظمت است پس یا على یا عظیم شان متکلم اینهمه کلمات شگفت لا تتناهى چون خواهد بود.
الهى ! واى بر من اگر دانشم رهزنم شود و کتابم حجابم.
الهى ! چون تو حاضرى چه جویم و چون تو ناظرى چه گویم.
الهى ! چگونه گویم نشناختمت که شناختمت و چگونه گویم شناختمت که نشناختمت...
هی دل چگونه کالای است که شکسته آن را خریداری و فرموده ای پیش دل شکسته ام.
الهی عاقبت چه خواهد شد و با ابد چه بایدکرد
الهی همه از تو دوا خواهند حسن از تو درد خواهد.
الهی اگر تقسیم شود به من بیشتر از این که دادی نمی رسد فلک الحمد.
الهی ما را یارای دیدن خورشید نیست،دم از دیدن خورشید آفرین چون زنیم.
الهی همه گویند بده حسن گوید بگیر.
الهی از نماز و روزه ام توبه کردم به حق اهل نماز و روزه ات توبه این نا اهل را بپذیر.
الهی به فضلت سینه بی کینه ام دادی بجودت شرح صدرم عطا بفرما.
الهی اگر چه درویشم ولی داراتر از من کیست که تو دارائی منی.
الهی دندان دادی نان دادی، جان دادی جانان بده.

الهی در سر خمار تو دارم و در دل اسرار تو دارم و بر زبان اشعار تو
الهی اگر گویم ستایش و ثنای تو گویم و اگر جویم رضای تو جویم
الهی اگر طاعت بسی ندارم اندر دو جهان جز تو کسی ندارم .

الهی در سر خمار تو دارم و در دل اسرار تو دارم و بر زبان اشعار تو
الهی اگر گویم ستایش و ثنای تو گویم و اگر جویم رضای تو جویم
الهی اگر طاعت بسی ندارم اندر دو جهان جز تو کسی ندارم .
الهی ظاهری داریم بس شوریده و باطنی داریم بخواب غفلت آلوده و دیده ای پر آب گاهی در آتش می سوزیم و گاهی در آب دیده غرق .

طبقه بندی موضوعی

روشهای مطالعه افراد موفق در کنکور

سه شنبه, ۱۰ آذر ۱۳۹۴، ۰۸:۴۶ ب.ظ

روشهای مطالعه افراد موفق در کنکور سراسری

1- برای خوب نتیجه گرفتن از دوم دبیرستان باید جدی در خواندن کتابهای درسی دقت نمود تا هم معدل بالایی داشته باشی و در کتاب نیز به نکات مهم توجه و علامت باید زد تا در دوباره خوانی به آن نکته ها بیشتر توجه نمود.

2-از تابستان همان سال یعنی بعد از تمام کردن دوم درسها را باید مرور و به نکات تستی بیشتر توجه نمایید و کتابهای کمک آموزشی تست همان درسها را باید جواب داد تا با تکرار بیشتر نکته های تستی را بیشتر یاد بگیری.
3-در سال سوم به دو نکته تشریحی برای بالا بردن معدل و به نکته های مهم کتاب که احتمال بیشتر دارد که نکته های تستی از این قسمتها بیاید بیشتر بخوانی تا در نهایی که چند نمره کوتاه جواب می آید هم بتوانی به آنها جواب بدهی و هم آمادگی پیدا میکنی برای کنکور خیلی خوب است .

3-لحظات خیلی مهم که احتمالا تا به اینجا هیچکدام از موارد بالا را رعایت ننموده اید میتوانید از پایان امتحانات نهایی سوم شروع کنی بدین ترتیب میباشد که بعد از امتحانات حدود یک هفته برای خود استراحت مطلق باید داد و بعد از آن باید شروع به درس خواندن کنی که روشهای متفاوت برنامه ریزی درسی وجود دارد که هر کس با توجه به علاقه خود میتواند آنرا انتخاب کند ولی یکی از بهترینها انتخاب یکی از آزمونهای تست از جمله قلم چی - مبتکران - گزینه دو ....ولی چون قلم چی افراد زیادی را تحت پوشش دارد پیشنهاد میشود با برنامه های آنها درس بخوانی تا هم ترازت معلوم شود و هم خودت را با دیگران در سطح کشور مقایسه کنی .

4-در پیشدانشگاهی چون معدل در کنکور چندان شرط نمیباشد در کنار درسهای روزانه حتما باید به درسهای سالهای قبل و روش تست زدن و تمرین تست را نباید از یاد ببری و با تحقیقاتی که با دانش آموزان موفق داشتم اکثر آنها روش مطالعه را اولا از کتابهای درسی خودشان و کمک درسی را از کتابهای تست و جامع شروع کرده بودند و با تمرین و وقت گذاشتن در تست زنی مهارت پیدا کرده بودند و کمتر کسی را دیدم که از صوتی تصویری برای آموزش استفاده نموده اند با تجربه ای که دارم چنین آموزشها در دوران پیشدانشگاهی به غیر از وقت گیر بودن آموزش چندانی ندارند ولی برای سالهای قبل از پیش شاید خوب باشد.

5-در برنامه نویسی در زمانیکه برنامه دبیرستان و درسهای روزانه وجود دارد روزانه حداقل باید 6تا8 ساعت درس خواند ولی در روزهای تعطیلی و زمانیکه به کنکور نزدیک میشوی باید تا 13 ساعت دارس خواند تا نتیجه خوبی گرفت.

6- در هنگام خواندن و تمرین تست باید چند نکته را مورد توجه قرار داد از جمله زمان مفید تست زدن و انتخاب به موقع جواب تست با تمرین بیشتر.

7- درسهای عمومی را باید حتما بیشتر بخوانی و آنها را خوب بزنی.

8-درسهای اختصاصی درست است که خیلی مهم و سرنوشت ساز هستند ولی اگر درست مدیریت نکنی احتمالا به مشکل برخورد کنی اگر دانش آموز زرنگ و در بهترین مدارس کشور درس میخوانی و مشکلی در دروس اختصاصی و تستهای آن نداری خوب است تمامی دروس اختصاصی را بخوانی ولی اگر در خواندن آنها مشکل داری باید بعضی از درسهایی که برایت مشکل و در خواندن هم وقت گیر و مانع خواندن دیگر درسهای عمومی میشود و وقت هم کم می آوری بهتر است آنها را کنار بگذاری در عوض وقت خواندن را به سایر دروس بگذار و در تست زدن زمان امتحان وقت بیشتری خواهی داشت تا به سوالات وقت گیر که به آنها مسلط هستی به خوبی جواب دهی و باید یادت باشد وقت اضافی را فقط میتوانی در دروس تخصصی استفاده کنی چون وقت عمومی و تخصصی در کنکور جداگانه میباشد.

9- در هنگام خواندن بدون استرس و فقط برای یادگیری بخوان و هنگام تست زدن وقتی نتونستی خوب بزنی ناراحت نباش خوشحال باش که ضعفهایت را فهمیدی و سعی در رفع باشید.تا آمادگی بیشتری داشته
باشید .

10-در آزمونها چون سوالات از کتاب می آیند و سوالات آسان بیشتر از سوالات سخت است بنابراین اگر سوالات آسان و آشکار را مخصوصا در عمومی نخوانی سوال آسان برایت به سوال سخت تبدیل میشود .
  • طاهره نظیفی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی